NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Inspiracją wydarzenia jest jubileusz: 35 - lecie istnienia Klubu Osiedlowego Miniatura. Na każdym osiedlu dzielnicy Czechów chcemy przedstawić stronę historyczną- "duszę" i "magię" przeszłości, jakie kryją się pod obecną, industrialną estetyką miejsc.  Twórczość muzycznych patronów osiedli zaś wybrzmi na koncertach.

Pierwsze spotkanie odbyło się na Osiedlu im. S. Moniuszki 28.03.2017 o godz. 18.00 w DDK SM "Czechów".

Pani Beata Petkiewicz, która na co dzień jest pracownikiem naukowym Wydziału Humanistycznego UMCS, a dla przyjemności także przewodnikiem po atrakcyjnych miejscach Lublina, wygłosiła prelekcję dotyczącą historii Osiedla im. S. Moniuszki oraz opowiedziała o ciekawych wątkach z biografii patrona.

Pani Margarita Nagajewa - ukończyła konserwatorium gry na pianinie i organach w Łucku. Pracuje jako organistka w Kościele św. Wojciecha i w kościele powizytkowskim w Lublinie. Ma za sobą koncerty w Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. Na naszym spotkaniu pani Margarita zagrała akompaniament do Pieśni Stanisława Moniuszki.

Pan Albert Bryczek, nasz tenor, jest jeszcze studentem Politechniki Lubelskiej. Ale także pracuje jako organista w kościele św. Maksymiliana w Szastarce nieopodal Kraśnika. Przy kościele prowadzi chór. Oprócz tego śpiewa w Akademickim Chórze Politechniki Lubelskiej.

Państwo Margarita Nagajewa i Albert Bryczek zagrali i zaśpiewali utwory: "Piosnka - Nad spokojną tonią wody", "Swaty", "Wędrowna ptaszyna", "Grajek", "Znasz li ten kraj?", "Kwiatek".

Relacja video jest do obejrzenia i wysłuchania na Fb Klubu Osiedlowego MINIATURA.

Następne "Artystyczne spotkanie z historią w tle" będzie miało miejsce na Osiedlu im. Karola Lipińskiego. Tym razem zapraszamy 25.04.2017 o godz.18.00 do Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania przy ul. Paganiniego 17. Wybrzmi skrzypcowy koncert utworów patrona zagrany przez młodego muzyka, prezentację multimedialną artystycznych fotografii studentów oraz  krótki spacer z przewodnikiem do "dawnego zamku" na Czechowie.

Zapraszamy serdecznie na historyczną i muzyczną ucztę.

Wstęp wolny.

 

Joanna Zasempa

Klub Osiedlowy Miniatura

 

 

Kalendarz czechowski

Listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wyszukaj na stronie