NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Prawie 2000 osób złożyło uwagi po poprzednim wyłożeniu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Po drugim wyłożeniu zaszły pewne zmiany, jednak dla wielu niesatysfakcjonujące. Ale mieć odmienne od zapisanych w tym dokumencie zdanie to nie również wystarczające. Aby prezydent i planiści mogli je wziąć pod uwagę, należy je jeszcze wyartykułować za pomocą specjalnego formularza. Ponownie internet (i nie tylko) przychodzi z pomocą.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Prowadzący spotkanie poświęcone zmianom w projekcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Czechowa, Starego Miasta, Śródmieścia i Wieniawy, Piotr Choroś i Paweł Prokop zapowiedzieli, że potrwa ono tyle, ile będzie potrzeba, aby każdy chętny mógł się zwięźle wypowiedzieć. Tak też i było. Nikt jednak chyba wtedy nie przypuszczał, że dyskusja z czwartkowej, zamieni się w czwartkowo-piatkową. Było "gorąco" jak nieraz w sejmie i spotkanie zahaczyło o kolejną dobę.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Znamy już wyniki głosowania w budżecie obywatelskim. Dzięki zmianom w regulaminie w obydwu częściach Czechowa zrealizowane mają być projekty w jego ramach. 352 osoby zagłosowały na projekt wykonania prawoskrętu z ulicy Żywnego w Elsnera i ten przeszedł dzięki głosowaniu, jako jeden z najpopularniejszych. Na południu głosów było mniej i tu z "listy rezerwowej", albo jak kto woli "gwarantowanej" zrealizowany zostać ma projekt rewitalizacji wąwozu na wschodnim skraju os. Lipińskiego (między al. Kompozytorów Polskich, a Szeligowskiego).Obydwa należą do kategorii tzw. projektów małych. Koszt realizacji pierwszego zmieścić się ma w 300 tys. zł, a drugiego w mniej niż połowie tej kwoty (dokładnie 142 940 zł).

Ulica Żywnego. W oczekiwaniu na prawoskręt.

Podkategorie

Kalendarz czechowski

Sierpień 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Wyszukaj na stronie