NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prawie 2000 osób złożyło uwagi po poprzednim wyłożeniu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Po drugim wyłożeniu zaszły pewne zmiany, jednak dla wielu niesatysfakcjonujące. Ale mieć odmienne od zapisanych w tym dokumencie zdanie to nie również wystarczające. Aby prezydent i planiści mogli je wziąć pod uwagę, należy je jeszcze wyartykułować za pomocą specjalnego formularza. Ponownie internet (i nie tylko) przychodzi z pomocą.

Mieszkańcom Poligonowej mogło ulżyć na wieść, że spopielarnia zwierzęcych zwłok została w nowym projekcie przeniesiona. Mieszkańcy Ponikwody odwrotnie - niektórzy skarżyli się że będą ją mieli za oknami. Teren obecnej bazy maszynowej SM Czechów (wliczając sklepy tam funkcjonujące) przeznaczono pod zabudowę mieszkalną - niektórych to zaniepokoiło. Mieszkańcy osiedla Chopina tez mogą się nie zachwycić perspektywą zamiany parkingu i targu na bloki, nie wspominając o obrońcach Górek Czechowskich - ulepszenie zaproponowane przez UM polega tu na wąskim pasie buforowym zieleni pomiędzy nowymi osiedlami na zachód od Koncertowej, a tymi które miałyby powstać w sąsiedztwie, oczywiście na Górkach.

Różne środowiska się mobilizują. Wiadomo już że zwolennicy zabudowy zdecydowali się powtórzyć manewr przećwiczony przy okazji ankiety i kontrpetycji i zatrudnili zbieraczy podpisów na formularzu uwag (łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, a linię przewodniej partii całkowicie popieramy) Uczestnicy akcji Górki Czechowskie Wietrznie Zielone ogłosili wydarzenie "Uratuj Górki - złóż uwagi do Studium".

Można pobrać formularz przez internet wyedytować (akceptując propozycje uwag, dodając lub zamieniając na własne). Wzoru (dostępny tutaj) dostarczyło Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Już wcześniej uczynił to Lubelski Alarm Smogowy.

Gotowe formularze czekają też w paru punktach na dzielnicy: w kwiaciarni Floristic (obok Aldika przy ul. Braci Wieniawskich) i sklepiku zielarskim Na Zdrowie (w budynku Stokrotki przy ul. Żelazowej Woli 1), w kwiaciarni obok Stokrotki (Żelazowej Woli 1a), sklepie zoologicznym przy Koncertowej 7. Kto więc nie ma blisko do BOMu (ul. Żywnego 8) lub akurat jest zamknięty, może wypełnić formularz w punkcie i pozostawić życzliwym wolontariuszom do doniesienia gdzie trzeba. Formularz można też złożyć w biurze podawczym Urzędu Miasta (ratusz) wysłać zwykłą poczta na adres Prezydent Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin, albo wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. opatrzonym bezpiecznym podpisem elektronicznym lub z podaniem w treści maila imienia i nazwiska, adresu i kontaktu korespondencyjnego oraz nr PESEL. Termin składania uwag mija we wtorek, 15 maja 2018 roku.

 

 

 
 

Kalendarz czechowski

Listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wyszukaj na stronie