NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sprawozdanie z działalności Rady Dzielnicy Czechów Południowy Przewodniczący Zarządu Dzielnicy, Maciej Kowalczyk, przedstawił jeszcze w lutym. Tu skupiamy się na fragmentach. Ciekawe jest zestawienie frekwencji. Podobnie jak lubelska Fundacja Wolności, która oceniła swego czasu aktywność radnych miejskich, sprawozdanie przekazuje informacje o aktywności członków Rady Dzielnicy. Przypominamy też jak Rada podzieliła środki z rezerwy celowej w ub. Roku i przedstawiamy plan ich podziału na rok bieżący. Informacje te w szczególności należą się wszystkim na Południu, którzy wykazali się obywatelską postawą i wzięli udział w wyborach do rad dzielnic. Cały dokument jest obszerny, bo działo się wiele – można się z nim zapoznać pobrawszy dokument pdf.

Ubytki, nabytki, roszady

 

Rok 2016 był drugim rokiem działalności Rady Dzielnicy Czechów Południowy w bieżącej kadencji. W tym roku zmianie uległ skład Rady. Agnieszkę Kudrycką, która zrezygnowała z członkostwa w Radzie, 31 sierpnia zastąpiła Zofia Szydeł.

Zmianie uległ także skład osobowy organów dzielnicy. W związku z rezygnacją Agnieszki Kudryckiej, konieczne było uzupełnienie składu Komisji Rewizyjnej. Od 13 września 2016 Komisja pracuje w składzie: Krzysztof Warchocki – Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Konrad Kalbarczyk i Maria Piwkowska-Urbańska.

 

Wobec odwołania z funkcji, na posiedzeniu 28 września ub. roku, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Andrzeja Filipowicza, 9 listopada na tę funkcję powołano Łukasza Lewkowicza, byłego zastępcę przewodniczącego Zarządu Dzielnicy. To z kolei zrodziło konieczność uzupełnienia składu Zarządu. Na funkcję Zastępcy Przewodniczącego Zarządu wybrana została Agnieszka Tobiasz, były Członek Zarządu, a na jej miejsce Krzysztof Woch.

 

Obecni i nieobecni

 

W 2016 roku Rada Dzielnicy odbyła 10 posiedzeń. Dwukrotnie nie było wymaganego quorum. Frekwencja na posiedzeniach, na podstawie list obecności, przedstawia się następująco:

Andrzej Filipowicz, Maciej Kowalczyk, Zofia Szydeł (członkini Rady od 31 VIII) – 100%

Halina Balak, Elżbieta Boczkowska, Krzysztof Szewczyk, Maria Todys-Płonka – 90%

Waldemar Dąbrowski, Wiesława Franus , Tomasz Kulig – 80%

Konrad Kalbarczyk, Maria Piwkowska-Urbańska, Agnieszka Tobiasz, Krzysztof Warchocki, Krzysztof Woch – 70%

Łukasz Lewkowicz – 60%

Piotr Sidor – 40%

Paweł Mamiński – 30%

Beata Jasińska – 10%

Damian Lepiejza, Szymon Pasieczny – 0%

 

Zarząd Dzielnicy odbył także 10 posiedzeń, w tym jedno w nowym składzie i na każdym było quorum. Frekwencja na posiedzeniach, wyglądała tak:

Maciej Kowalczyk – 100%,

Waldemar Dąbrowski, Łukasz Lewkowicz, Piotr Sidor, Maria Todys-Płonka – 90%,

Halina Balak, Agnieszka Tobiasz – 50%,

(Krzysztof Woch – nieobecny na jedynym posiedzeniu, w którym mógł brać udział).

 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, członkowie Rady Dzielnicy pełnili dyżury.

Na każdym z nich miał być obecny Przewodniczący Zarządu lub Zastępca oraz wyznaczony członek Rady (poza miesiącami wakacyjnymi). Czasem zapraszano również przedstawiciela policji lub straży miejskiej. Nie wszystkim członkom Rady udało się jednak dotrzeć na taki dyżur. Obecni byli: Łukasz Lewkowicz (dnia 5 I), Maria Piwkowska-Urbańska (4 X), Krzysztof Warchocki (1 III), Krzysztof Woch (2 II), nieobecni: Paweł Mamiński (6 XII), Szymon Pasieczny (8 XI), Piotr Sidor (6 IX), Krzysztof Szewczyk (7 VI), Agnieszka Tobiasz (5 V), Maria Ryszarda Todys-Płonka (5 IV).

 

Mikrobudżet dzielnicowy

 

Środki z rezerwy celowej w roku ubiegłym (każda rada miała do wydania 129 tys. zł, tak też jest i w roku bieżącym) podzielono następująco.:

1. Zakup oraz montaż urządzeń siłowni zewnętrznej przez Gimnazjum nr 5 im. Władysława Łokietka w Lublinie – 31.920,31 zł.

2. Utworzenie miejsc postojowych na osiedlu im. Lipińskiego – 25.000 zł.

3. Zakup i montaż na osiedlu im. Moniuszki kamer monitoringu – 25.000 zł.

4. Doposażenie siłowni zewnętrznych na osiedlach im. Karłowicza i Lipińskiego – 35.079,69 zł.

5. Zakup i montaż 10 stojaków rowerowych oraz zakup komputera dla Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie – 5.000 zł.

6.Przekazanie środków na działania w ramach jubileuszu Zespołu Szkół nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie – 5.000 zł.

7. Współorganizacja biegu „Chęć na pięć. Czechów Południowy” – środki na zakup pucharów – 2.000 zł.

 

Plany wydatkowania rezerwy celowej na 2017r. przedstawiają się następująco:

1. Gwoździem tego programu miała być modernizacja kortu tenisowego przy ul. Koncertowej (70 000 zł). Niestety, ta okolica ciągle nie może się doczekać pożądanego remontu ze względu na kwestię własności gruntów. I plan trzeba było zmienić. Skorzystają mieszkańcy tasiemca przy Koncertowej 7, gdzie w zamian mają powstać miejsca parkingowe.

2. Montaż słupów oświetleniowych na osiedlu im. Karłowicza (między Młodej Polski 22, a Biedronką) – 27 000 zł

3. Modernizacja placu zabaw na osiedlu im. Karłowicza (ul. Górska) – 11 000 zł

4. Rekultywacja terenów zielonych i utwardzenie terenu płytami ażurowymi (miejsca parkingowe przy ul. Rogowskiego 7) – 10 000 zł

5. Montaż koszy na psie odchody – po 2-3 kosze w każdym osiedlu dzielnicy – 9 000 zł

6. Współorganizacja biegu „Chęć na pięć” na obszarze dzielnicy – 2 000 zł

 

 

 

Kalendarz czechowski

Listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wyszukaj na stronie