NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przy ul. Lipińskiego 17A w tamtym roku wykonano kilka estetycznych, nowych, zdawałoby się, miejsc parkingowych. Było pięknie i wygodniej dopóty Zarząd Dróg i Mostów nie postawił w lutym znaku zatrzymywania się i postoju dotyczącego także tego odcinka.

W odpowiedzi na interwencję byłego przewodniczącego południowoczechowskiej rady, Andrzeja Filipowicza, ZDiM wyjaśnił, że "oznakowanie pionowe wprowadzone zostało na podstawie stałej organizacji ruchu opracowanego na okoliczność przebudowy ul. Lipińskiego". Dodano też, powołując się na przepisy art. 49 Prawa o ruchu drogowym, że "parkowanie na wskazanym przez Pana miejscu, tj. w obrębie skrzyżowania i przejść dla pieszych nie zostanie dopuszczone".

Na takie dictum pan Andrzej złożył wniosek do Rady Dzielnicy o wystosowanie skargi na Prezydenta Miasta Lublin, jako zwierzchnika ZDiM, w której wspomina m.in., że zakaz spowodował znaczący spadek obrotów sąsiednich sklepów i wprowadzony został bez uprzedzenia. Rada nie przychyliła się do tego wniosku (pan Filipowicz zdecydował, że wystąpi ze skargą jako obywatel miasta). W dwa dni później pod znakiem pojawiła się tabliczka informująca o wyjątku dla zaopatrzenia.

W tej historii parę faktów zastanawia. Dlaczego zaprojektowano i wykonano poszerzony, z wygodnym podjazdem chodnik, aby go potem uczynić betonowym eksponatem? Jak to się stało, że przez tyle lat mieszkańcy korzystali z rzekomej prowizorki, a jak ruch uporządkowano to mają gorzej?

PS.

Rada Dzielnicy Czechów Południowy co prawda nie przychyliła się do radykalnego pomysłu p. Filipowicza, jednak interweniować się zdecydowała. Stąd dodatkowy znak zakazu, mimo że zakaz wynika również z przepisów o zatrzymywaniu się w okolicach przystanków (15 m od słupka) i skrzyżowań (10m, ustawa nie precyzuje gdzie kończy się skrzyżowanie nie będące przecięciem, a tak jak tu, połączeniem jezdni).

Ciśną się na usta jeszcze dwa pytania: kto odwalił fuszerkę? kto to naprawi?

Kalendarz czechowski

Listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wyszukaj na stronie