NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od kilkudziesięciu godzin mamy niedobór wiatrów z kierunku zachodniego i północno-zachodniego czyli próbkę sytuacji, jaką stworzy uszczelnienie kanałów napowietrzających miasto od tej strony (np. zabudowa Górek Czechowskich). Efekt: mieszkańcy większości dzielnic narzekają na złe powietrze. I słusznie. Na mapie czystości powietrza, prowadzonej przez Główny Inspektorat  Ochrony Środowiska, Lublin prezentowany jest jako miejsce z "bardzo złym" stanem powietrza. Według informacji zdrowotnych zamieszczonych na stronie GIOŚ oznacza to, że"Jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym."

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zgodnie ze specyfikacja warunków zamówienia robót udostepnionych na stronie ZDM jutro mija termin ukończenia robót przy przebudowie skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera.
Zastanawia jedno: skąd na skrzyżowaniu ulic przyciski dla pieszych i rowerzystów, skoro od dawna zapowiadano likwidację takich na innych skrzyżowaniach?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od kilku dni trwają prace przy przebudowie skrzyżowania Kompozytorów Polskich/Elsnera. Ma tam się pojawić także, niestety, sygnalizacja świetlna. Zazwyczaj przystąpienie do takich prac poprzedza dyskusja o kosztach i tłumaczenia o tym, że budżet nie jest z gumy, a zanim miasto wyłoży jednak pieniądze na przebudowę w jej miejscu dochodzi do iluś stłuczek, a nawet wypadków, taka przebudowę usprawiedliwiających. Tymczasem po drugiej stronie Górek Czechowskich już działają światła, które pojawiły się bez rozgłosu i przykrych pretekstów. Nie jest to bowiem sławne już ze stłuczek skrzyżowanie z Zelwerowicza a sygnalizatory działają tu dla drogi, której jeszcze nie ma! To kolejny tego typu przypadek po opisywanych już 2 lata temu: http://www.lublin112.pl/bedzie-najbardziej-niebezpieczne-s…/

Fot. Górki Czechowskie - wietrznie zielone

Kalendarz czechowski

Lipiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wyszukaj na stronie