NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed tygodniem najemcy lokali użytkowych na tym osiedlu otrzymali uprzejme zapytanie czy zamierzają płacić za szyldy i reklamy, za które do tej pory nie płacili, czy je zdjąć w terminie do końca czerwca. Przedsiębiorcy z osiedla wzburzyli się na takie dictum.

Tymczasem zgodnie z § 57 Statutu SM Czechów (p1.6) "zawieranie umów najmu lokali oraz umów dzierżawy gruntów" należy do zakresu działania Zarządu Spółdzielni. Rada Osiedla jedynie opiniuje i wnioskuje w takich sprawach.

Wg zebranych na gorąco informacji od członków innych Rad Osiedlowych i Rady Nadzorczej, nie mogą podlegać opłacie szyldy, które spełniają rolę informacji o siedzibie.
Tak czy owak Rada Osiedla, jak się rzekł, jedynie wnioskuje w sprawach umów najmu i dzierżawy i administracja traktując taki wniosek jak obowiązującą decyzję przedobrzyła.

Jeśli w jakiejś formie wniosek w sprawie opłat miałby przejść dla mieszkańców osiedla może być interesujące jak zbierane w ten sposób fundusze będą wykorzystywane. Na osiedlowym Walnym Zebraniu musi być obecny radca prawny spółdzielni, który wszystko to powinien umieć wyjaśnić. Porządek zebrań w każdym z osiedli przewiduje dyskusję i kto jest członkiem SM "Czechów" i ma jakieś wnioski w sprawach osiedla nie powinien zaniedbać obecności na nich, żeby potem nie narzekać na to kto jakie decyzje podjął lub które problemy zlekceważono.

Kalendarz czechowski

Październik 2018
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wyszukaj na stronie