NaCzechowie drukiem

NaCzechowie archiwalna

Na Facebooku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Facebookowa strona Tak dla Lublina zainspirowała Fundację Wolności i tak powstało podsumowanie wyborów w mieście dostępne pod poniższym linkiem. Przekonać się można jak wyglądało w podziale na dzielnice poparcie dla największych komitetów, które zgarnęły ponad 90% głosów, czy poparcie dla zwycięskiego komitetu Krzysztofa Żuka. W pierwszym zestawieniu spośród dzielnic naszego okręgu wyborczego najmniej szans innym dali wyborcy Czechowa Północnego. W drugim wyróżnił się Czechów Południowy, gdzie poparcie dla komitetu Krzysztofa Żuka było najmniejsze. Autorzy zauważają też znaczny przyrost liczby głosów dla kandydatów prezydenckiego obozu, którzy kandydowali po raz kolejny. Na szczycie tej klasyfikacji znaleźli się dwaj panowie z Czechowa: na Grzegorza Lubasia zagłosowało ponad 20 razy więcej wyborców niż poprzednio, ponad pięciokrotnie więcej niż w poprzednich wyborach zdobył Marcin Bubicz.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

 

 

Wybory samorządowe za nami. Różne zupełnie pozawyborcze okoliczności doskwierające, a czasem bolesne, sprawiły, że był to dla mnie czas szczególnie trudny. Sprawiły one, że ten krótki tekst kończę nie od razu po finale wyborczego turnieju. Turnieju, który przerodził się w starcie dwu najsilniejszych drużyn, których rywalizacja skupiła uwagę 90% publiki, a zgiełk temu towarzyszący zagłuszył silniejsze od mojego głosy i przykrył zasadzki, w które wpadli lepiej uzbrojeni. Tym bardziej dziękuję wszystkim tym, którzy mimo wszystko, wypatrzyli mój proporzec i udzielili mi wsparcia dając swój głos. Dziękuję tym, którzy poświęcili swój czas i energię, by mi pomóc go wznieść na ile nam się uda.

 

Dziękuję też tym, którzy zaprosili mnie do kompanii, której leżało na sercach odróżnienie Narodu od stada, obywatelskiego społeczeństwa od społeczności otępiałych konsumentów i wspólnie, w ramach Komitetu Kukiz-Wolność-Lubelscy Patrioci, usiłowali dokazać tego konieczności. Jednych i drugich zapewniam, że ręki od pługa w wyraźnie koniecznej pracy głęboko u podstaw nie odejmę i dołażę starań, aby przekonywać do niej jeszcze nieprzekonanych, licząc na to, że nikogo z nas w niej nie ubędzie. I tak nam dopomóż Bóg.

 

 

Jeszcze raz dziękuję za kreski w moim kwadraciku na wyborczej karcie. Wszystkim Czytelnikom życzę, aby członkowie samorządu, których wybrali lub wybrać pozwolili, potrafili przezwyciężać atmosferę podziałów i służyć dla dobra mieszkańców.

 

Andrzej Wróbel

twórca i redaktor NaCzechowie.info

 

 

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

z Andrzejem Wróblem, kandydatem na radnego z komitetu  "Kukiz-Wolność-Lubelscy Patrioci-Ruchy Miejskie", rozmawia Lech "Lele" Przychodzki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

„Zapytajcie ich o Górki! Zapytajcie co zrobili w tej sprawie zanim zostali kandydatami i co zamierzają zrobić jeśli zostaną radnymi”. - tak rozpoczynają apel do wyborców założyciele Stowarzyszenia Obrony Górek Czechowskich. Przyłączamy się do niego, całkowicie zgadzając się także z ostatnim akapitem: „Wybory to szansa na odmianę. To czas gdy łatwiej odgonić jest od siebie myśli o tym, że zwyczajny obywatel nie ma zauważalnego wpływu na tych, którzy kształtują warunki jego bytowania. Czas gdy można i trzeba wybrać tych, którzy nie myślą o mieście krótkowzrocznie i z perspektywy jedynie własnego interesu. Górki Czechowskie to dobry test”.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przed tygodniem minął termin na rejestrację list kandydatów na radnych. Dziś oficjalnie znane są już ich nazwiska. Oto lista startujących na terenie okręgu nr IV, czyli Czechowa i Sławina. Kandydaci startują z sześciu komitetów wyborczych. Podajemy NAZWISKO, imię, wiek, uporządkowane wg nazw komitetów wyborczych.


Reklama

Wyszukaj na stronie